Trzeba wykorzystać swoje „5 minut”…

Poprzeczka, zgodnie ze znakiem czasów postawiona jest wysoko…Bardzo dobrej jakości sprzęt sportowy – stroje zarówno meczowe jak i treningowe, dresy, odpowiednie buty piłkarskie i piłki. Następnie, nowoczesne, wysokiej  klasy techniczne wyposażenie, pozwalające bezpiecznie i i w urozmaicony sposób prowadzić zajęcia. Doskonale przygotowani do pracy z dziećmi szkoleniowcy, potrafiący łatwo nawiązywać kontakt ze swoimi podopiecznymi i ich opiekunami. Równe, bez względu na posiadane umiejętności i predyspozycje, traktowanie biorących udział w zajęciach. To największe bez wątpienia atuty, którymi dysponuje Szkółka Piłkarska ABC Futbolu

Bardzo duże – jak na warunki bocheńskie – zainteresowanie ich działalnością przejawia się coraz większą ilością dzieciaków, zapisywanych przez rodziców do tej szkółki. I właśnie w tym miejscu trzeba się na chwilę zatrzymać, bo przy całej i bezinteresownej sympatii do działań prowadzonych od pięciu już lat w szkółce ABC FUTBOLU czegoś mi tu brakuje. Tym „czymś” jest brak odpowiedzi na podstawowe pytanie: dla kogo wyszkoli się tych najlepszych i tych dobrze rokujących po, było nie było, ponad siedmioletnim szkoleniu i nieuniknionej selekcji??? Przecież wypuszczanie największych talentów „w świat” ot, tak sobie ( bo skończyli dwanaście lat…i może(sic!) któryś klub się nimi zainteresuje) to jakiś absurd!  Dla dobra tych dzieciaków i szacunku dla własnej pracy trzeba bezwzględnie nawiązać współpracę z solidnymi klubami piłkarskimi. To musi przynosić korzyści obydwu stronom. Równie korzystnym i to nie tylko pod względem marketingowym krokiem, jest nawiązanie kontaktów ze związkiem sportowym, w tym wypadku krakowskim MZPN-em. Takie działania trzeba podjąć, nie oglądając się na innych…

W tej całej zabawie obowiązują – bo muszą! – twarde i bezwzględne prawa rynku, a konkurencja, powstająca w szybkim tempie, tylko czeka na „gotowce” będące efektem takiej, przepraszam za określenie, głupio-charytatywnej pracy. Oby za przestrogę (bez obrazy) posłużyła przypowiastka z „Wesela” – …o złotym rogu i sznurze…

Może to przyszli mistrzowie piłki…Kto wie…?

 

Opublikowano Aktualności, Piłka nożna, Piłka nożna Bochnia, Sport | 2 Komentarze

Życzenia, topy i wtopy…

Zacznę od dyscypliny najbliższej memu sercu, nierozerwalnie związanej z Bocheńskim Klubem Sportowym.

ŻYCZĘ w  ROKU:

Piłkarzom, trenerom i kibicom – utrzymania III ligi w piłce kopanej dla piłkarskiej Bochni, pełnych trybun i odzyskania szacunku dla tej dyscypliny sportu.

Zarządowi Bocheńskiego Klubu Sportowego – wytrwałości i odwagi, podejmowania mądrych decyzji oraz pozyskania solidnych sponsorów i oddanych działaczy.

Najmłodszym adeptom piłki nożnej i ich rodzicom – aby ich już nikt nie zmuszał do płacenia składek, oraz rychłego powrotu z wygnania do macierzystego Klubu.

Piłkarzom ręcznym – powrotu do I ligi, ale tylko ze sponsorem, którego na to stać (oddając pełny szacunek obecnemu, prywatnemu sponsorowi!), by już nigdy nie przeżywali  horroru związanego z wycofaniem drużyny z rozgrywek.

Siatkarzom – utrzymania II ligi dla swoich kibiców i Bochni, dobrych wyników i stabilności sportowo-finansowej.

Młodym koszykarkom i ich szkoleniowcom – by ich praca nie poszła na marne, a prężnie rozwijająca się sekcja nie podzieliła losu sekcji niechcianych.

Sekcji judo – by stała się Stowarzyszeniem działającym na tych samych zasadach i finansach co Bocheński Klub Sportowy.

Moim kolegom oldbojom – radości z uprawiania ulubionej dyscypliny sportu, w zdrowiu fizycznym i…psychicznym:)

Burmistrzom, rajcom miejskim oraz skarbnikowi życzę ………………………………………….., oraz dużo zdrowia.

Wszystkim moim wrogom, oponentom i tym co mnie nie trawią, w Nowym 2013 Roku z całego serca życzę… tego samego, co oni mnie 🙂

 A teraz subiektywny ranking wydarzeń ważnych, mniej ważnych i żenujących w bocheńskim świecie sportu i jego obrzeżach w minionym roku:

                                          Sportowy Sukces Roku

Największym, topowym wydarzeniem 2012 roku dla sympatyków sportu w Bochni był, bez wątpienia awans piłkarzy Bocheńskiego Klubu Sportowego do trzeciej ligi. Kibice tej dyscypliny sportu czekali na to od 55 lat!

                                                  Wtopa Roku

Na ten zaszczytny tytuł zasłużyli sobie radni miejscy i przewodniczący tego gremium podpisany w dokumencie. Płodząc bubel-uchwałę o nadaniu Stadionowi Sportowemu imienia dr.Władysława Krupy popisali się wyjątkową indolencją, nie wiedząc czyją własnością jest w/w stadion! W efekcie tego, powieszona nad bramą, w discopolowym stylu tablica, do dnia dzisiejszego zakłamuje rzeczywistość.

                                                  Żenada Roku

Wyjątkowym nietaktem i brakiem wyczucia wykazali się organizatorzy i prowadzący uroczystości związane z obchodami 90-lecia Bocheńskiego Klubu Sportowego. W części oficjalnej uroczystości w sali restauracji „Jubilatka”, witając z wielką „pompą” i z nazwiska zaproszonych gości, „zapomniano” wyczytać nazwiska siedzących na sali przedstawicieli firmy „Stalproduktu S.A”, największego, bocheńskiego pracodawcy, przez kilkadziesiąt lat sponsorującego bocheński Klub. Żeby było śmieszniej, byli to ludzie ze ścisłego kierownictwa zakładu, z jednym z najbardziej zasłużonych dla tego Klubu, p. Antonim Noszkowskim na czele, (a przy okazji… Dyrektorem Finansowym Stalproduktu!)

                                                  Głupota Roku

Bezapelacyjnie zasłużyła na wygranie  tej klasyfikacji publiczna wypowiedź, którą wydała z siebie pani dyrektor bocheńskiego MOSiR-u, po jednym z meczów piłkarzy ręcznych w  hali sportowej, w obecności reportera prowadzącego wywiady. Brzmiała ona mniej więcej tak: – „Piłka ręczna to sport dla ludzi myślących, w odróżnieniu od piłki nożnej…”   Doprawdy, dość ciekawie brzmią te słowa, wypowiedziane przez przedstawicielkę dyscypliny, w której uprawia się wywracankę, w ubrankach przypominających kaftany bezpieczeństwa. Rzeczywiście, trzeba być wybitnym intelektualistą,by temu podołać…

Opublikowano Aktualności, BKS Oldboys, Piłka nożna Bochnia | Otagowano , | Dodaj komentarz

Gala Futsalu Bochnia – fotogaleria cd 2

[nggallery id=16]

Opublikowano Aktualności, BKS Oldboys, Piłka nożna Bochnia, turniej charytatywny | Otagowano , , | Dodaj komentarz

Gala Futsalu fotogaleria cd.1

[nggallery id=15]

Opublikowano BKS Oldboys, Piłka nożna Bochnia | Dodaj komentarz

Więcej takich imprez w Bochni…

                                                GALA FUTSALU.

Ostatnim tegorocznym wydarzeniem sportowym w naszym mieście była Charytatywna Gala Futsalu. Zorganizowano ją na rzecz dzieci z bocheńskiego Domu Dziecka, przy wypełnionych do ostatniego miejsca trybunach Hali Widowiskowo-Sportowej. Uczestniczyło w niej pięć zespołów oldbojów (zawodnicy powyżej 35 roku życia) : WISŁA Kraków, ŚLĄSK Wrocław, GÓRNIK Zabrze, BKS Bochnia oraz drużyna Małopolskiej Straży Pożarnej z Krakowa.

Zwycięski zespół „WISŁA” Kraków ( z wychowankami Domu Dziecka z Bochni)stoją od lewej: Mirosław Szymkowiak, Marek Motyka, Artur Sarnat, Jacek Matyja, Marcin Jałocha, poniżej: Zdzisław Janik, Dariusz Marzec, Grzegorz Pater, Janusz Nawrocki.

Na parkiecie zobaczyliśmy wielu czołowych niegdyś zawodników naszej ekstraklasy. Mirosław Szymkowiak, Marek Motyka, Grzegorz Pater, Artur Sarnat  z krakowskiej Wisły, Waldemar Tęsiorowski, Zbigniew Mandziejewicz, Tomasz Moskal ze Śląska Wrocław, Jacek Wiśniewski, Dariusz Koseła, Mieczysław Agafon z Górnika Zabrze (nie wspominając już o bocheńskich piłkarzach :)! ), to nazwiska doskonale znane sympatykom futbolu.

Oldboje „ŚLĄSK” Wrocław (wraz z przedstawicielami sponsorów turnieju)

Turniej rozpoczął pokazowy mecz z udziałem futsalowego wicemistrza Polski, drużyny Wisły Krakbet Kraków z reprezentacją  bocheńskich futsalowców. Wynik 4:0 dla drużyny krakowskiej. Po nich na parkiet weszli oldboje. Jak było do przewidzenia, walka o prymat w turnieju rozegrała się pomiędzy ligowymi potentatami. W stojących na wysokim poziomie pojedynkach bezkonkurencyjni okazali się piłkarze Wisły Kraków, z kompletem punktów wyprzedzając Śląsk Wrocław. Miejsce na najniższym stopniu podium wywalczył Górnik Zabrze, pokonując po ciężkim boju zespół Małopolskiej Straży Pożarnej, który ostatecznie zajął czwartą lokatę.

Piłkarze BKS Bochnia, „GÓRNIKA” Zabrze oraz organizatorzy GALI…

Piłkarze BKS Bochnia zaczęli turniej z bardzo przyjacielskim nastawieniem do powszechnie szanowanej w naszym mieście Wisły. Nie pozwalając krakowianom zbytnio się zmęczyć, dali sobie zaaplikować pięć bramek. Dopiero w dwóch ostatnich meczach nasi zawodnicy pokazali lwi pazur remisując ze Śląskiem Wrocław 3:3 oraz nieznacznie i bardzo pechowo przegrywając z Górnikiem Zabrze 3:4, strzelając sobie dwa „samobóje”.

Najlepszy zawodnik turnieju Mirek Szymkowiak nie stronił od zabaw z dziećmi…

Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Mirosław Szymkowiak, a najlepszym bramkarzem Artur Sarnat – obaj z Wisły Kraków. O koronę króla strzelców do ostatnich chwil turnieju walczyli Tomasz Moskal (Śląsk) i Grzegorz Pater (Wisła). W tej rywalizacji lepszy o jedno trafienie okazał się Grzegorz Pater, zdobywając dziesięć bramek. Wszyscy wyróżnieni otrzymywali okolicznościowe statuetki z rąk bardzo przejętych, ale i szczęśliwych wychowanków Domu Dziecka z Bochni.

Wszystkim uczestnikom Gali, a w szczególności organizatorom i sponsorom Charytatywnej Gali Futsalu należą się wielkie brawa. Perfekcyjnie przeprowadzona impreza zaowocowała bardzo pokaźną kwotą dla dzieciaków z bocheńskiego Domu Dziecka. Dopisali sponsorzy, a mieszkańcy miasta, szczelnie wypełniając trybuny potwierdzili, że szczytny cel i uśmiech dziecka, to rzeczy nieobojętne dla bochnian.

Opublikowano Aktualności, BKS Oldboys, Piłka nożna, Piłka nożna Bochnia | Dodaj komentarz

Gala Futsalu w Bochni…fotogaleria

[nggallery id=13]

Opublikowano Aktualności | Dodaj komentarz

W dzień Bożego Narodzenia…

BOŻE NARODZENIE 2012

 

 

 

Radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia dla kolegów oldbojów, a także sportowców i sympatyków  Bocheńskiego Klubu Sportowego życzy   bksoldboys.pl

 

 

 

 

 

Opublikowano BKS Oldboys, Piłka nożna Bochnia, Sport | Otagowano , , | Dodaj komentarz

BKS – to też zdarzyło się 13.XII…

  Czy się to komuś podoba, czy nie – będę to przypominał… 13 grudzień 1995r. W tym właśnie dniu 26 osób – członków (nie mylić z Zarządem, który odpowiadał za prowadzenie Klubu) Bocheńskiego Klubu Sportowego na Nadzwyczajnym Walnym Zebraniu w … Czytaj dalej

More Galleries | 3 Komentarze

BKS – o tym też trzeba wiedzieć…

Sport w Bochni, na przestrzeni dziesiątków lat (aż do czasu zafundowania sobie przez miasto MOSiRu), nigdy nie był jakoś specjalnie hołubiony przez władze. Piłka nożna, ręczna, siatkowa, to trzy podstawowe dyscypliny, które przez całe lata wypełniały zapotrzebowanie społeczne na tzw. … Czytaj dalej

More Galleries | Dodaj komentarz

U oldbojów nie ma przerwy…

This gallery contains 1 photo.

  Oldboje BKS-u wykorzystują każdą okazję, by pobiegać za piłeczką. Na pewno kierują nimi różne motywy – jedni próbują coś komuś udowodnić, inni sobie. „Młodzi” mają ambicje – b.często nierealne – aby wreszcie ograć „starych”, jeszcze inni, bardzo „ambitni”, mimo … Czytaj dalej

More Galleries | Dodaj komentarz