III liga wystartuje w kwietniu…

Zima nas polubiła i ani myśli odchodzić…

                          Inauguracja rundy wiosennej odwołana

 Komunikat Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej :

data: 2013-03-13

„Wydział Gier ŚZPN w Kielcach informuje, że w związku ze złym stanem boisk piłkarskich klubów uczestniczących w rozgrywkach III ligi, IV ligi i Klasy Okręgowej seniorów postanowiono  przełożyć mecze zaplanowane na 16 i 17 marca 2013 roku ( sobota i niedziela) na dzień 3 kwietnia 2013 roku (środa) godzina 16.45 Powyższa decyzja został podjęta po konsultacji z klubami uczestniczącymi w w/w rozgrywkach oraz niekorzystnymi prognozami pogody na najbliższe dni.”
Dla drużyny i nowego trenera może to i dobrze – jest jeszcze trochę czasu na „doładowanie akumulatorów”. Kibice również nie powinni narzekać, wszak mają jeszcze trzy tygodnie luzu, a przypuszczalnie już od 3-go kwietnia, podwyższona adrenalina i ciągły stres będzie im towarzyszyć aż do zakończenia rozgrywek :).
Również nas, oldbojów, przedłużająca się zima nie rozpieszcza – dłużej trenując na twardych, halowych parkietach, w przyspieszonym tempie wykańczamy niektóre, i tak już mocno zużyte, i niestety niewymienne części naszych organizmów. Ale nie poddajemy się, choć czekają nas również pewne zmiany – zmniejszono nam czas zajęć na „sztucznym” na NPDL – będziemy trenować w piątki w godz. 18.15 – 19.30. Należy więc przychodzić wystarczająco wcześnie, by gierkę rozpoczynać punktualnie.
Nie dane również oldbojom, dostąpić zaszczytu trenowania na miejskich obiektach, będących obecnie pod zarządem MOSiR-u. Nie prosimy się o żadne ulgi, ale „numer” z przymuszaniem do płacenia „dobrowolnych” składek może ujść (choć nie powinien!) pani dyrektor z dziećmi w MOSiR-ze, a już wzywanie w tej sprawie przedstawicieli oldbojów BKS-u na”dywanik” do dyrektorki, świadczy o tym, że komuś się tam od nadmiaru władzy w głowie po…, znaczy poplątało. Jak to robią inni? Jako ciekawostkę podam przykład decyzji rady miejskiej w Dębicy – otóż uchwalono tam, że z miejskich obiektów klubu „Wisłoka” Dębica byli zawodnicy mogą korzystać dożywotnio i oczywiście bezpłatnie!!!  Jak to robią u nas? W naszym pięknym grajdołku, impotentom sportowym z rady miasta „udało” się bezpodstawnymi zarzutami zniechęcić do pracy na rzecz Klubu oddanych działaczy, a byłych (m.in. Stalprodukt S.A.!) i pozostałych ewentualnych, prywatnych sponsorów, tym samym skutecznie odstraszyć od jakiegokolwiek finansowania bocheńskiego sportu. Ale cóż – co kraj, to obyczaj…
Ps. Pozdrowienia dla wiernych czytelników z Parkowej…
Opublikowano Aktualności | Dodaj komentarz

Zasłużył, jak mało kto…

W ubiegłą niedzielę 10.03.2013r odbył się w Rzezawie I Halowy Turniej Piłkarski im. Franciszka Gorczycy.

Uczestniczyło w nim sześć zespołów z terenu gminy Rzezawa. Pierwszym, historycznym zwycięzcą cyklicznego – miejmy nadzieję – turnieju została drużyna Borkowianka Borek, wyprzedzając zespoły GOSiR-Novi Jodłówka oraz Ostrowianka Ostrów.

Słowa uznania należą się wszystkim uczestnikom tej sportowej imprezy, a w szczególności działaczom LZS Błękitni Krzeczów, którzy zorganizowali ten turniej. Żałować jedynie należy braku wcześniejszej, solidnej informacji o tym turnieju, zwłaszcza wśród byłych kolegów i wieloletnich współpracowników śp. Franciszka z czasów jego pracy w bocheńskim Podokręgu Piłki Nożnej.

            Przed zawodami złożono kwiaty na grobie śp. Franciszka.

Franciszek Gorczyca  (1940 – 2012)

Patron tego turnieju był postacią nietuzinkową. Pasjonat sportu, całkowicie oddany piłce nożnej. Jak mało kto, miał prawo mówić o swoim ukochanym Klubie  „Błękitni” Krzeczów – mój Klub – wszak był jego założycielem w 1965 roku i nieprzerwanie, aż do ostatnich swoich chwil, pełnił w nim różne funkcje nie wyłączając trenerki i pracy z młodzieżą. Oddany działacz sportowy, w latach 1966 – 1993 działacz Podokręgu Piłki Nożnej w Bochni, od roku 2004 do 2008 kierownik biura. Długoletni weryfikator Wydziału Gier bocheńskiego Podokręgu. Organizator licznych turniejów i lig młodzieżowych. Człowiek nadzwyczaj skromny, zarazem pracowity i obowiązkowy. Nadanie turniejowi Jego imienia jest tylko skromną formą upamiętnienia Jego zasług dla lokalnej, nie tylko sportowej społeczności.

Opublikowano Aktualności, Piłka nożna, Piłka nożna Bochnia | Dodaj komentarz

Nie straszna im „Wisła”, „Polonia”, ani „Lech”…

Olbrzymi sukces odniosła piłkarska drużyna bocheńskich młodzików zwyciężając w silnie obsadzonym, dwudniowym  Turnieju Piłkarskim Młodzików  „Limanowa 2013”. Wśród dwudziestu zaproszonych zespołów były m.in. takie drużyny jak : WISŁA Kraków, LECH Poznań, POLONIA Bytom, CRACOVIA, RUCH Chorzów. RESOVIA Rzeszów, czy też SANDECJA  Nowy Sącz.

Podopieczni trenera Janusza Piątka w pierwszym dniu turnieju wygrali swoją grupę eliminacyjną (mimo porażki 0:1 z Cracovią). W następnych spotkaniach bocheńscy młodzicy wykazali się nie tylko dużymi umiejętnościami piłkarskimi, ale również olbrzymią odpornością psychiczną, wygrywając kolejno : w ćwierćfinale z Wisłą Kraków, w półfinale z zespołem Progres Kraków oraz w finale z Polonią Bytom. Wszystkie trzy mecze kończyły się remisami i o zwycięstwie decydowały rzuty karne. Te bezbłędnie egzekwowali nasi zawodnicy, a swoje „cegiełki” do sukcesu dołożyli bocheńscy bramkarze, kapitalnie broniąc strzały przeciwników.

Ten sukces bocheńskiej drużyny nie jest dziełem przypadku. Jest pochodną bardzo dobrej współpracy dzieci, ich rodziców i trenera. To tylko ich zasługa. Z całą  odpowiedzialnością i premedytacją nie wymieniam w tym gronie nazwy MOSiR, bo to jedyna „zasługa” w sukcesach tego zespołu – właśnie nazwa.

Kilka miesięcy temu pisałem o problemach trapiących bocheńską piłkę nożną  czytaj http://www.bksoldboys.pl/2356/2356/   Ponawiam swój apel do zarządzających Bocheńskim Klubem Sportowym –  tych chłopców trzeba za wszelką cenę zatrzymać w Bochni , oni są przyszłością i nadzieją na dalsze istnienie Klubu! Nie zagwarantuje tego trzecioligowa armia zaciężna, nawet z Czarnego Lądu.,. Mimo wszystko, pozostaję w przekonaniu, iż zdają sobie sprawę z tego włodarze naszego Klubu.

I na koniec coś dotyczącego lokalnej, opiniotwórczej, medialnej łączki. Otóż, dwa dni temu otrzymałem maila od matki chłopca biorącego udział w turnieju w Limanowej (treść maila poniżej):

Subject: Triumf młodzików z Bochni w Limanowej

Message Body:
Witam serdecznie. Gratuluję drużynie BKS Oldboys pięknych wyników w meczach. Wiem,iż w październiku oglądał Pan mecz wychowanków Pana Janusza Piątka, którzy wywarli na Panu duże wrażenie. Na stronie MOSiR-u, jest dość obszerna informacja o sukcesie tej drużyny w Limanowej w dniach 2-3 marca br.  Tę stronę oglądają tylko nieliczni, a jest to duży sukces. Dwukrotnie dzwoniłam do redakcji Bochnianina o umieszczenie na ich portalu tej informacji, jednak moja interwencja nie odniosła skutku. Mam nadzieję, że Pan jako mieszkaniec Bochni zainteresuje się tym tematem i będzie lepszym niż ja negocjatorem. Ośmielam się przypuszczać, iż komuś zależy, aby tej informacji nie umieścić. Osoba, z którą rozmawiałam  ( nie pamiętam nazwiska )  twierdzi, że mają dużo ważnych informacji i nie wszystko muszą umieszczać ,i abym na nim nie wymuszała. Liczę na Pana interwencję.  Ze sportowym pozdrowieniem (imię i nazwisko – przyp.mój.)

Minimum dobrego wychowania, a mam przekonanie, że choć tyle go posiadam, nakazuje mi odpowiedzieć na Pani apel. Doskonale zdaję sobie sprawę z moich ograniczonych „możliwości medialnych” – gdzież mi, skromnemu blogerowi konkurować z tuzami dziennikarstwa z „Bochnianina” – więc ośmieliłem się tylko zerknąć do sportowych „niusów” portalu. Rzeczywiście, same hity piłkarskie, a już informacja o tym, że „Nieprzeciętni”, w finale turnieju Ochronki pokonali „Dziabongi” (gratulacje!) dosłownie powala swoją doniosłością. Wagę  informacji ma potwierdzać fakt wręczania nagród przez burmistrza i szefową Ochronki… I to jest ważne. Kropka. I z takich sukcesów ma być Bochnia znana w Polsce, ba, w świecie! Dlatego proszę się nie dziwić priorytetom obowiązującym w niektórych mediach.

Szanowna pani. Doskonale rozumiem Pani rozżalenie, lecz w całej tej sprawie liczy się zupełnie co innego – nadrzędne jest dobro tych dzieciaków i troska o to, by nie zmarnować ich talentów sportowych. Choć z  ogromnym żalem, ale muszę to powiedzieć – jeśli nasi działacze sportowi nie zrobią wszystkiego, by tym dzieciom zapewnić dalszy (i prawidłowy) rozwój sportowy w bocheńskim Klubie, pozostaje tylko jedno – jak najszybciej trzeba znaleźć im dobry, ligowy klub piłkarski, (a tych, w promieniu trzydziestu paru kilometrów od Bochni, nie brakuje) i dowozić ich na treningi i zawody. Tam przyjmą ich z otwartymi rękami. Pozdrawiam.

Opublikowano Aktualności, BKS, BKS Oldboys, Piłka nożna, Piłka nożna Bochnia | 3 Komentarze

STALPRODUKT zwycięża w turnieju w Bochni…

Pierwszy Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Zarządu STALPRODUKT S.A. zakończył się zwycięstwem krakowskiego BAUSTAL-u, późniejszego mistrza Polski w futsalu. Było to przed piętnastu laty, dokładnie w 1998 roku.

Tegoroczny, szesnasty już turniej, zgromadził na starcie siedem zespołów : ZELMER Rzeszów, ArcelorMittal Kraków, BANK PeKaO Kraków, KEŻMAROK (Słowacja), STALPRODUKT Bochnia oraz debiutujące w turnieju drużyny ZGH BOLESŁAW Bukowno i HUTA CYNKU Miasteczko Śląskie. Zawody rozgrywane systemem „każdy z każdym” stały na wyrównanym, wyjątkowo wysokim poziomie sportowym, a sprawa zwycięstwa w całym turnieju była otwarta aż do ostatniego meczu. Zagrały w nim drużyny krakowskiego ArcelorMittal i gospodarza turnieju STALPRODUKT Bochnia. W spotkaniu tym padł bezbramkowy remis, który premiował zespół gospodarzy do zwycięstwa w całym turnieju.

STALPRODUKT – stoją: Tadeusz Nizioł, Jan Panna, Mateusz Więsek, Krzysztof Kubala, Dominik Prytko, Mateusz Kaczmarczyk, poniżej Sławomir Maślaniec, Mirosław Bienias, Michał Leśniak, Tomasz Cygan, Daniel Goryczko.

Końcowa klasyfikacja : 1. STALPRODUKT 2. ArcelorMittal 3. ZGH BOLESŁAW 4. BANK PeKaO 5. HCM Miasteczko Śląskie 6. KEŻMAROK 7. ZELMER Rzeszów.

Najlepszy zawodnik turnieju – Mateusz Więsek (Stalprodukt)

Trójka sympatycznych oldbojów Zelmera Rzeszów  uczestniczyła we wszystkich (sic!) dotychczasowych bocheńskich turniejach – wraz z najstarszym zawodnikiem turnieju Janem Panną (Stalprodukt) liczą sobie dobrze ponad dwieście „wiosenek”

Antoni Noszkowski – dyrektor finansowy Stalprodukt S.A – pomysłodawca i główny organizator Halowego Turnieju Piłkarskiego o Puchar Zarządu Stalprodukt S.A.

Kolejny, szesnasty już turniej piłkarski, przeszedł do historii…

Opublikowano Aktualności, BKS Oldboys, Piłka nożna, Piłka nożna Bochnia | Dodaj komentarz

XVI Międzynarodowy Turniej Halowy…

 GALERIA :

[nggallery id=21]

Opublikowano Aktualności, BKS Oldboys, Piłka nożna, Piłka nożna Bochnia | Dodaj komentarz

Ten turniej ma godnego patrona…

W tegorocznym, halowym kalendarzu rozgrywek oldbojów pojawiła się nowa, cykliczna impreza – I Halowy Turniej Piłkarski o Puchar Antoniego Noszkowskiego.

Sylwetki patrona rozgrywek nie trzeba zbytnio reklamować – byłego czołowego zawodnika BKS-u, później trenera młodzieży i w końcu działacza i sponsora Bocheńskiego Klubu Sportowego znają doskonale sympatycy sportu, i to nie tylko w Bochni.

W tym turnieju wzięły udział cztery drużyny –  oldboje HUTNIKA Kraków, WISŁOKI Dębica, TRANS-LAS Damienice oraz gospodarz imprezy BKS-STALPRODUKT Bochnia. Wysoki poziom sportowy rozgrywek zapewniali zawodnicy mający za sobą grę w ligowych zespołach, z wielokrotnym reprezentantem Polski, Leszkiem Piszem na czele…

…zaś ambicji i woli walki mogłyby się uczyć od nich dzisiejsze „gwiazdy” ligowych boisk. Były „momenty” i solidne „iskrzenie”…

… ale dzięki łagodnej perswazji tych właśnie panów, doskonale prowadzących zawody bocheńskich arbitrów, Jana Siodlarza i Mariana Kurka, wszystko wracało do normy. Kolejny turniej… i znów piękną bramką popisał się Jacek Budzyn (BKS). Po „widłach” w meczu ze „Śląskiem” Wrocław, tym razem efektowną „wkrętką” nie dał żadnych szans golkiperowi „Hutnika”

BKS-STALPRODUKT Bochnia – stoją od lewej: Daniel Goryczko, Roman Dziedzic, Jerzy Drzazga, Mirosław Bienias, Krzysztof Kubala(gościnnie), poniżej JacekBudzyn, Janusz Możdżeń, Michał Dziuba, Stanisław Szydłowski.

Pierwsze miejsce w turnieju, z kompletem zwycięstw zajęli gospodarze BKS-STALPRODUKT Bochnia, wyprzedzając HUTNIKA Kraków.Trzecie miejsce wywalczyli oldboje  TRANS-LASU zwyciężając w ostatnim meczu z WISŁOKĄ, która tym samym uplasowała się na czwartym miejscu. Królem strzelców został Daniel Goryczko (BKS), najlepszym bramkarzem Janusz Możdżeń (BKS), zaś najlepszym zawodnikiem turnieju, reprezentant HUTNIKA Krzysztof KocwaHUTNIK Kraków – obok bramkarza, z prawej najlepszy zawodnik turnieju Krzysztof Kocwa. TRANS-LAS…i parę „dziwnie” znajomych twarzy…WISŁOKA Dębica – jedyna drużyna, która „przygarnęła” niżej podpisanego…

Do zobaczenia za rok. Kto wie, może w szerszym gronie!? Oby…

 

 

Opublikowano Aktualności, BKS, BKS Oldboys, Piłka nożna | Dodaj komentarz

Piłkarski Halowy Turniej – fotogaleria

Piłkarski Halowy Turniej „OLD-BOY’S” o Puchar Antoniego Noszkowskiego

[nggallery id=20]

Opublikowano Aktualności, Piłka nożna Bochnia, turnieje | Otagowano , | Dodaj komentarz

Spotkanie z Mistrzem…

 

Pięciokrotny Mistrz Polski z „Wisłą” Kraków. Trzy mistrzostwa Szkocji w barwach „Celtic” Glasgow. Mistrz Cypru z „Omonią” Nikozja…

Nie ma cienia przesady w tym tytule – Maciej Żurawski…  i wszystko jasne!

Organizatorzy tego spotkania, z dyrektorem Pływalni w Proszówkach p. Jarosławem Skrzypkiem na czele, zrobili niebywałą frajdę sympatykom piłki nożnej,  zapraszając jednego z najlepszych polskich piłkarzy. Prawdziwe tłumy pojawiły się w szkolnej hali sportowej w Proszówkach, by powitać czołowego jeszcze niedawno napastnika krakowskiej „Wisły”, 72-krotnego reprezentanta Polski. Spotkanie przebiegało w bardzo sympatycznej atmosferze, przy żywym i spontanicznym udziale młodzieży z bocheńskich i podbocheńskich szkół. Popularny „Żuraw” opowiadał o swojej piłkarskiej karierze, nie uchylając się od odpowiedzi nawet na najbardziej zaskakujące pytania dotyczące nie tylko futbolu. Organizatorom tej imprezy, dyrekcji szkoły w Proszówkach oraz przedstawicielom Starostwa bocheńskiego należą się olbrzymie brawa za pomoc w promowaniu tej dyscypliny sportu wśród młodzieży. Oby więcej takich imprez…

GALERIA

[nggallery id=19]

Opublikowano Aktualności, Piłka nożna, Piłka nożna Bochnia, Sport | Otagowano | Dodaj komentarz

Turniej w Zielonkach – galeria

[nggallery id=18]

Opublikowano Aktualności, BKS Oldboys | Otagowano , | Dodaj komentarz

Cztery razy z rzędu…

SUKCES W ZIELONKACH

   TKKF przy Arcelor Mittal w Krakowie organizuje corocznie halowy turniej piłki nożnej oldbojów o puchar Prezesa Towarzystwa. Tegoroczny „Turniej Oldboj’s 2013” odbył się w hali GOSiR w Zielonkach w dniu 12.01. , przyjmując rangę imprezy zorganizowanej z okazji obchodów 55-lecia hutniczego TKKF.

W turnieju mogli brać udział zawodnicy powyżej 33 roku życia. Od kilku lat hutnicze turnieje oldbojów zdominowane zostały przez drużynę Stalprodukt, która w tym roku zwyciężyła po raz czwarty z rzędu.

Do rozgrywek zgłosiło się 8 zespołów, które rozlosowano do dwóch grup eliminacyjnych. Z grupy I do półfinałów awansował zespół Kolprem, reprezentujący Z-dy Remontowe i Iskra Łuczanowice. Odpadły natomiast z dalszych rozgrywek zespoły COS i Unihut.

W II grupie, znacznie mocniejszej i wyrównanej, walczyły drużyny Zakładu Energetycznego (ZE), oldboje krakowskiego Hutnika występujący pod firmą  Zakładu Koksownia (ZK), występujący w krakowskiej lidze futsalu zespół „Żarłacze” oraz Stalprodukt SA. Bezapelacyjnym zwycięzcą w tej grupie okazała się reprezentacja Stalproduktu, która pokonała wszystkich przeciwników. Na początek spotkanie z Zakładem Energetycznym to mecz niewykorzystanych licznych sytuacji bramkowych, ale zakończony wynikiem 1-0, po bramce strzelonej przez Jarka Stracha. W kolejnym meczu nasi zawodnicy wysoko wygrali z „Żarłaczami”, a autorami pięciu bramek byli: Strach 2 gole oraz Maślaniec, Goryczko i Dziuba po jednym trafieniu. Mecz o I miejsce w grupie pomiędzy Stalproduktem i reprezentującymi ZK oldbojami Hutnika Kraków był bardzo zacięty i stał na wysokim poziomie sportowym. Długo utrzymywał się wynik remisowy i dopiero w końcowych minutach szalę zwycięstwa dla Stalproduktu przeważyli strzelcy bramek Maślaniec i Dudek.

Tabela końcowa Grupy II:

  1. Stalprodukt 3 9 8-0
  2. ZK 3 6 7-4
  3. Żarłacze 3 3 3-10
  4. ZE 3 0 2-6

W meczach półfinałowych Koksownia wygrała z Kolpremem  4-3, a Stalprodukt rozgromił Iskrę w stosunku 6-0. Bramki dla naszej drużyny zdobyli Grabarz 2, Maślaniec 2 oraz Dudek i Bienias po jednej.

Trzecie miejsce w turnieju zdobył zespół Kolpremu, pokonując Iskrę 4-1. W wielkim finale ponownie spotkały się drużyny  ZK i Stalproduktu. Stojący na dobrym poziomie futsalowym mecz zakończył się tym razem wynikiem nierozstrzygniętym 0-0. Rzuty karne lepiej wykonali zawodnicy Stalproduktu (Dziuba, Maślaniec, Goryczko) i to oni zdobyli Puchar 55 – lecia TKKF za zajęcie I miejsca w Turnieju.

Najlepszym bramkarzem wybrany został golkiper Stalproduktu Krzysztof ” Kuba” Kubala, który nie przepuścił ani jednej bramki, rzecz bez precedensu w historii hutniczych turniejów!

Drużynę Stalproduktu reprezentowali: Krzysztof Kubala, Mirosław Bienias, Michał Dziuba, Sławomir Maślaniec, Daniel Goryczko, Piotr Dudek, Łukasz Grabarz i Jarosław Strach.

Ps. Powyższy tekst oraz informację o turnieju otrzymałem od opiekuna zespołu p. Antoniego Noszkowskiego. Jemu oraz moim młodszym kolegom gratuluję sukcesu w imieniu własnym, a także „dorosłej” części zespołu bocheńskich oldbojów!

Opublikowano Aktualności, BKS Oldboys, Piłka nożna, Piłka nożna Bochnia | Dodaj komentarz