„Orły Noszkowskiego” zwyciężają.

Tradycyjny turniej piłkarski z okazji Dnia Hutnika rozgrywany był na „orliku” w Nowej Hucie. Wystąpiło  w nim osiem  sześcioosobowych zespołów podzielonych na dwie grupy. W drodze do finału drużyna BKS STALPRODUKT pod wodzą Antoniego Noszkowskiego ograła Czytaj dalej

Opublikowano Aktualności, turnieje | Otagowano , , | Dodaj komentarz

Jak uwłaszczano majątek BKS-u…

Zbliżający się Jubileusz jest dobrą okazją do przypomnienia znaczącej roli Bocheńskiego Klubu Sportowego w kształtowaniu postaw i charakterów wielu pokoleń sportowej młodzieży naszego miasta. Chciałbym w swoim blogu przez najbliższy rok przypominać sylwetki ludzi zasłużonych dla Klubu – sportowców, działaczy i trenerów, ale także przedstawić materiały związane z przejęciem/uwłaszczeniem się Miasta na klubowym majątku. I właśnie od tego tematu zaczynamy… Mile widziane komentarze i sugestie.   (jzawada)

Kulisy przekazywania majątku Bocheńskiego Klubu Sportowego – „Kronika Bocheńska”, wydanie grudzień 1996. Autor tekstu : Krzysztof Zięba. Czytaj dalej

Opublikowano Aktualności, BKS, BKS Oldboys, Piłka nożna, Piłka nożna Bochnia | Dodaj komentarz

Czy BKS "dociągnie" do setki ? c.d. wspomnień…

To nie pomyłka!!! Ten mecz rzeczywiście się odbył – towarzyskie spotkanie bocheńskich piłkarzy z krakowską Wisłą zakończone zwycięstwem krakowian 5:0. Można to sprawdzić! http://historiawisly.pl/wiki/index.php?title=Mecze_towarzyskie_1944_%28pi%C5%82ka_no%C5%BCna%29

Niestety, nie ma informacji kto zdobył bramki – w zespole gości występowali wówczas tacy zawodnicy jak Władysław Giergiel, Mieczysław „Mesu” Gracz, Józef Kohut, czy Jerzy Jurowicz, prawdziwe legendy polskiej piłki…  Niepublikowane dotąd, unikatowe zdjęcie drużyn Bocheńskiego Klubu  Sportowego oraz Wisły Kraków z meczu rozegranego na stadionie przy ul. Parkowej w Bochniokupacji hitlerowskiej – 15 kwiecień 1944 r. Zawodnicy BKS-u w jasnych koszulkach – czwarty z prawej Tadeusz Semenowicz, późniejszy właściciel słynnego, nieistniejącego już baru „Pod Papą”. Jedyny, którego  udało się rozpoznać.  Zarówno zdjęcie, jak i  powyższa wiarygodna informacja, podważają krążące w różnych opracowaniach twierdzenia, jakoby  przez  cały okres okupacji boisko przy Parkowej było zajęte i zdewastowane przez niemiecką firmę transportową!!!  Prawdopodobnie nastąpiło to dopiero w drugiej połowie 1944 roku…


Tę fotografię, ze zbiorów znanego bocheńskiego fotografika p. Adama Famielca, dedykuję lokalnym samorządowcom, by wreszcie do nich dotarło, jak ważną rolę w życiu naszego Miasta spełniał i nadal powinien spełniać Klub, który przetrwał okupację, lata powojennej biedy, a dziś, będąc na łasce (a raczej niełasce) Miasta, które zawłaszczyło jego obiekty, był o krok od samolikwidacji. Panie i panowie rajcowie bocheńscy, wstydźcie się…     (jzawada)

Opublikowano Aktualności, BKS, BKS Bochnia, BKS Oldboys, Piłka nożna, Piłka nożna Bochnia, Sport | Dodaj komentarz

(1921 – 2011) Czy BKS „dociągnie” do setki?

Wcześniejsze Jubileusze… Czytaj dalej

Opublikowano Aktualności | Otagowano | Dodaj komentarz

Jutro nie gramy…

We wtorek 12.04. musimy odpuścić gierkę w Proszówkach z uwagi na zajęcie hali na gimnazjalne? testy tutejszych „szkolników „. W piątek gramy normalnie na „sztucznym” o 18.30.

Opublikowano Aktualności, Treningi | Dodaj komentarz

Nowe fotki…

Nowe zdjęcia na stronie Fotki z dawnych lat, a także w dziale Kto jest na tych zdjęciach. Mile widziana pomoc w rozszyfrowywaniu fotek wraz z komentarzami…

Opublikowano Aktualności | Dodaj komentarz

Grilowania nie było…

Nie było również „załączników”, była za to Czytaj dalej

Opublikowano Aktualności, Treningi | Dodaj komentarz

Jutro gramy…

W dniu jutrzejszym, tzn. w piątek ,oficjalnie rozpoczynamy Czytaj dalej

Opublikowano Aktualności, Treningi | Dodaj komentarz

Treningi na "sztucznym"

Niestety, w tym tygodniu nie udało się zorganizować gierki na sztucznej murawie – powodem jest brak „rozpiski”  zajęć na tym obiekcie. Główny strateg i „koordynator współpracy” na linii (i po linii) MOSiR – BKS, p.Wł.W. jest tak zapracowany, iż zrobienie korekty zeszłorocznej listy korzystających z tego boiska,  przekracza jego możliwości.

Być może w przyszłym tygodniu uda się coś w tej sprawie uzgodnić, tym bardziej, że wystarczająco wcześnie Tosiu polecił wpisać nas na ten sam, co zawsze, termin.  (JZ)

Opublikowano Aktualności, Treningi | Otagowano | 3 Komentarze

Treningi w Proszówkach

Treningi w hali w Proszówkach, to okazja do łączenia przyjemnego z pożytecznym – fajnie jest  spotkać się z kolegami po pracy, pożartować z siebie ( z maleńką dozą złośliwości), a potem wyjść na boisko i przez dobrą godzinkę pozwolić organizmowi pozbyć się niepotrzebnych kalorii i dekagramów.

Niewinna ( jeszcze! ) zabawa zaczyna się od gry w „siatkonogę”, później… kończą się żarty. Czytaj dalej

Opublikowano Aktualności, Treningi | Otagowano | Dodaj komentarz